Justyna Korus

Referencje dla Pani Barbary Koniecznej za przeprowadzenie KURSU SZYBKIEGO CZYTANIA ORAZ SKUTECZNYCH METOD UCZENIA SIĘ.

Kurs odbyłam w trybie indywidualnym w terminie od początku stycznia do końca lutego 2009.

Zajęcia prowadzone były na podstawie 6 podręczników “Szybkiego czytania i technik uczenia się” Zdzisławy i Czesława Tubaj, wydanie IV zmienione i uzupełnione, Bolesławiec 2005 oraz doświadczenia i dużego zaangażowania ze strony prowadzącej lekcje Pani Barbary Koniecznej.

Kurs rozpoczął się rozpoznaniem mojego superłącza edukacyjnego, a więc sprawdzenia mojego stylu uczenia się, oraz sprawdzenia, która półkula mózgowa dominuje ; Pani Barbara sprawdziła również szybkość z jaką czytam, wynik wyszedł fatalny – wyniósł 86słów na minutę. Było nad czym pracować. Po zakończonym kursie ilość słów czytanych na minute dochodziła blisko do 900, zaznaczam jednocześnie, że zrozumienie tekstu czytanego było dwukrotnie lepsze. Poza treningiem szybkiego czytania  ze zrozumieniem ( tj. m.in. ćwiczenia skracania czasu fiksacji, ćwiczenia pamięci bezpośredniej, gimnastyka oka, poszerzanie pola widzenia, ćwiczenia taktowania książki itd.) poznałam mnóstwo przeróżnych , niezwykle ciekawych technik: zapamiętywania (np. metoda skojarzeń, haki), sposobów relaksacji, wizualizacji, ćwiczeń kinestetycznych, i przede wszystkim bardzo przydatne w życiu zasady sporządzania MAPY MYŚLI.

Bardzo profesjonalne i indywidualne podejście Pani Barbary Konieczna do mojej osoby pozwoliły na przełamanie moich barier i fobii społecznej, które niezwykle przeszkadzały mi w swobodnym funkcjonowaniu w życiu codziennym i współżyciu z innymi. Na kursie nauczyłam się swobodnie czytać na głos i ze zrozumieniem a także dzięki rozmaitym ciekawym technikom fachowo i klarownie przekazywanym przez  Panią Barbarę Konieczną poznałam lepiej możliwości mojego umysłu. Podejmując dalszą naukę po zakończonym kursie z pewnością wykorzystam ok. 80% metod nabytych podczas zajęć z Panią Barbarą Konieczną.

Wiedza i umiejętności nabyte na kursie “Szybkiego czytania i technik uczenia się” przeprowadzonym pod okiem tak niezwykłej i profesjonalnej osoby jest ogromnym skarbem dla każdego kto chce się rozwijać, dobrze,szybko czytać, uczyć skutecznie i robić to wszystko w stanie zrelaksowania i spokoju. Kurs i jego forma pozwala na lepsze poznawanie siebie, obserwację widocznych postępów co samo w sobie dostarcza wiele radości. Czas i fundusze przeznaczone na ten cel są fantastyczna inwestycja w siebie i w swoją przyszłość.

Kursantka,
Justyna Korus

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

×
statystyka